Wierzymy w lepsze oprogramowanie

bo je tworzymy

spSection – nasza część spColumn

Na początku 2016 roku pisaliśmy o udanym wydaniu oprogramowania na rynek amerykański i kanadyjski – spColumn v5.00, a dziś możemy pochwalić się kolejną, najświeższą wersją tego programu – v5.50, która właśnie została udostępniona wszystkim inżynierom budownictwa.

W nowej odsłonie przebudowaliśmy całkowicie moduł o nazwie spSection, umożliwiający tworzenie kolumn o nieregularnych kształtach. Zostały zaimplementowane narzędzia niezbędne do tworzenia i modyfikacji kolumn oraz zbrojenia, w tym m.in. tworzenie kształtów prostokątnych, okręgów, poligonów, narzędzie do łączenia kształtów, modyfikacji węzłów oraz podstawowych przekształceń geometrycznych, takich jak rotacja, translacja, czy odbicie.

Moduł został wzbogacony o możliwość wprowadzania koordynatów z klawiatury, walidację modelu oraz możliwość importu i eksportu do plików .dxf (używanych niemalże, jak standard w środowisku inżynierów budownictwa). Bogate możliwości spColumn v5.50 można przetestować za darmo pobierając wersję Trial ze strony producenta, do czego gorąco zachęcamy.