CodeFusion

PORTFOLIO

Współpraca kodu niezarządzanego z zarządzanym

Niektórzy nasi partnerzy wciąż z powodzeniem sprzedają oprogramowanie, które narodziło się 20 czy 30 lat temu. Świat inżynierii oprogramowania poszedł w tym czasie zdecydowanie do przodu. Utrzymywanie i rozwijanie takiego oprogramowania staje się coraz trudniejsze. Przepisanie go od razu w całości w nowej technologii jest często nierealne z ekonomicznego punktu widzenia. By rozszerzać takie oprogramowanie o nowe funkcjonalności łatwiej jest wynająć nas z naszą wiedzą na temat Microsoft .NET.

Istnieje wiele sposobów na łączenie kodu napisanego w takich językach jak C/C++/Delphi/Visual Basic/Clarion z kodem pisanym w C#/XAML. My najczęściej używamy dwóch: unmanaged exports i wraperów C++/CLI. Oba podejścia zostały ochrzczone w boju i znajdują się w projektach używanych produkcyjnie. Unmanged exports polega na manipulacji strukturami VTable i VTableFixup poprzed dekompilację kodu przejściowego IL i jego rekompilację. Z kolei podejście oparte o zarządzanego C++ polega na pisaniu adaptera w C++/CLI który ww. struktury posiada.

Nasze oprogramowanie pisane w .NET Framework z wykorzystaniem WPF i WCF w tandemie z istniejącymi od dawna rozwiązaniami naszych partnerów jest używane podczas sprzedaży produktów finansowych w pewnym szwajcarskim banku.


Z kolei nasze rozszerzenia aplikacji inżynierskich do kalkulacji konstrukcji betonowych są sprzedawana wraz z oprogramowaniem na rynku amerykańskim.

Dzięki innemu projektowi dla klienta z USA stworzyliśmy API, które umożliwia używanie najnowszej .NETowej wersji SAP Crystal Reports w oprogramowaniu starego typu (niezarządzanym). Aktywnie również wspomagamy generowanie Entity Frameworka z Clarionowego Data Dictionary.

Nasze doświadczenie w dziadzienie interoperability testowaliśmy podczas konferencji w USA oraz pisząc teksty dla naszego zaprzyjaźnionego bloga Infragistics w USA.

Rozwiązania mobilne

W CODEFUSION stawiamy na nowoczesność. Dzisiaj nosimy w kieszeni czy plecaku urządzenia, które wydajnością przewyższają niegdysiejsze komputery stacjonarne. Strategiczną decyzją CODEFUSION było włączenie się w nurt oprogramowania na smartfony oraz tablety. Nasz flagowy produkt w tej dziedzinie to ExCalc – Leasing Calculator. Inny projekt, który wykonaliśmy dla polskiego klienta to aplikacja kliencka systemu transakcyjnego. Zrealizowany natywnie dla Androida w Javie, iOS (iPhone) w Objective C, Windows Phone w C# oraz Symbiana w C++.

Dla klienta w Niemczech opracowaliśmy prototyp aplikacji biznesowej typu mPOS – mobile Point of Sale. Jesteśmy również autorem platformy publikacyjnej przeznaczonej na tablety iPad.

Branża: finanse

Między innymi dzięki naszemu partnerowi – firmie C.I.C. Software GmbH z Monachium, jesteśmy obecni w dużych instytucjach finansowych na rynku niemieckojęzycznym. Głównym zadaniem CODEFUSION jest wytwarzanie aplikacji do integracji systemów. EAI, SOA i inne tajemniczo brzmiące akronimy nowoczesnych technologii stosowanych w bankach, firmach leasingowych, czy wśród producentów samochodów finansujących zakupy swoich wyrobów są nam dobrze znane. To nasze oprogramowanie zarządza przetwarzaniem masowym oraz przetwarzaniem sterowanym zdarzeniami.

Większość rozwiązań dla rynków finansowych opartych jest o systemy bazodanowe firmy Oracle, a przetwarzanie danych w tle realizujemy z wykorzystaniem technologii Microsoft .NET i serwisów systemu Windows. Do komunikacji stosujemy SOAP lub Microsoft WCF.

Branża: przemysł

Firma GBUmbH ze Stuttgartu to wiodący na niemieckim rynku dostawca rozwiązań informatycznych, służących do optymalizacji różnego rodzaju procesów. GBUmbH dostarcza klientom kompleksowe rozwiązania wpływające na usprawnienie procesu wytwórczego lub decyzyjnego. Dotyczy to różnych branż i przedsiębiorstw, jak: fabryk farmaceutyków, producentów artykułów spożywczych oraz dużych zakładów przemysłu ciężkiego. CODEFUSION, realizując projekty dla GBUmbH, wszedł w wielki świat przemysłu. Od wizualizacji danych, poprzez gra ficzne narzędzia wspomagające planowanie, aż do interpretacji fizycznych sygnałów geolokacyjnych współtworzymy duży system optymalizujący produkcję wielkoskalowego zakładu produkcyjnego. Narzędzie z elementami GIS, które tworzymy, interpretuje sygnały GPS oraz zdarzenia dostarczane przez system wykorzystujący RFID. Dane te są w czasie rzeczywistym przedstawiane w aplikacji działającej w internecie (z wykorzystaniem technologii Silverlight) oraz na lokalnym komputerze dyspozytora (wersja okienkowa z wykorzystaniem Windows Forms oraz WPF).

Branża: turystyka

Internet zagościł w turystyce znacznie wcześniej niż w innych gałęziach usług, stając się podstawowym medium w realizacjach zamówień, kontaktach z klientami i sieciami agencyjnymi. Na płaszczyźnie technologicznej branża turystyczna wymaga szybkości i innowacyjności, czego nauczyliśmy się przez wieloletnią współpracę z lokalnym partnerem Almatur-Opole Sp. z o.o.

W ramach projektu wspomagającego organizatorów turystyki przyjazdowej rozwijamy system oparty na kilku technologiach (Microsoft .NET, RubyOnRails, PHP), gromadzący i przetwarzający dane z ponad czterech systemów rezerwacyjnych i umożliwiający pracę kilkudziesięciu agentom w Polsce i za granicą. W oparciu o technologię Microsoft WCF system jest przygotowany do serwowania danych dla rozproszonych odbiorców w różnych konfiguracjach, posiada znamiona systemu rozproszonego, ze szczególnym uwzględnieniem skalowalności i otwartości.

Zintegrowany w projekt dział witryn dla agentów umożliwia afiliację systemów rezerwacyjnych na trzy różne sposoby, w zależności od stopnia zaawansowania klienta.

Web development

Oprócz poważnych i rozbudowanych systemów informatycznych, których środowiskiem życia najczęściej jest internet, nie zapominamy o innych potrzebach klientów i tworzymy kompleksowo strony internetowe. Stawiamy tutaj na sprawdzone rozwiązania w rodzaju skryptów WordPress czy Joomla! jako CMS. Sklepy internetowe opieramy na silniku Magento. Współpracujemy ze świetnymi grafikami i w sposób profesjonalny zarządzamy stronami, dbając o stabilność i aktualność serwisów.

NASZE PRODUKTY

InGame HR

GRYWALIZACJA W REKRUTACJI ONLINE – koniec z nudnymi targami pracy online czy wystąpieniami na konferencjach, czas na grywalizację procesu rekrutacji!

InGame HR ułatwia nawiązanie kontaktów online z wartościowymi kandydatami do pracy. Dzięki wykorzystaniu zabawnych i rozrywkowych gier komputerowych, pracodawca może uzyskać więcej kontaktów z potencjalnymi pracownikami. Test z pytaniami rekrutacyjnymi w grze pozwoli na ocenę kandydatów.

https://ingame.hr/

strzałka do góry