CodeFusion

Pożegnanie KEWO i ExCalca

31.08.2020

Od samego początku istnienia CODEFUSION małą część naszego czasu poświęcaliśmy na tworzenie własnych produktów. Traktowaliśmy to, jako świetną okazję do poznawania nowych technologii i budowania dodatkowej części działania firmy zorientowanej przede wszystkim na programowanie na zlecenie. Nasze produkty miały czasami dłuższy, a czasami krótszy czas życia.

W najbliższym czasie planujemy wycofanie z użytku dwóch naszych produktów KEWO i ExCalca. KEWO był dość popularnym chmurowym narzędziem do zarządzania odpadami w firmie. Jego koniec przypieczętowała nowa legislacja zmuszająca przedsiębiorców do prowadzenia ewidencji za pomocą państwowego narzędzia o nazwie BDO. W związku z tym już rok temu rozpoczęliśmy proces wygaszania KEWO. Aktualni subskrybenci zostali poinformowani o zmianach i przestaliśmy przyjmować nowych abonentów. Teraz przyszedł czas na wyłączenie tej usługi.

Historia ExCalca jest inna. To narzędzie do kalkulacji leasingowych powstało w kooperatywie z naszym partnerem z Niemiec. Jest ono nadal z powodzeniem oferowane użytkownikom na niemieckojęzycznym rynku. Próby wprowadzenia go na polski rynek nie powiodły się i dlatego zdecydowaliśmy zakończyć funkcjonowanie tego produktu.

«
»
strzałka do góry