CodeFusion

Perspektywy Women in Tech Summit

26.06.2024

12-13 czerwca mieliśmy okazję wziąć udział w Perspektywy Women in Tech Summit 2024, które odbyło się w Warszawie. Wydarzenie było pełne energii i inspirujących prelekcji. Naszą firmę reprezentowały Karolina i Wiktoria, które wróciły pełne wrażeń i nowych pomysłów.


Podczas konferencji miały okazję posłuchać wystąpień, takich jak profesora Andrzeja Dragana na temat sztucznej inteligencji oraz profesor Christiane Floyd, pionierki informatyki w krajach niemieckojęzycznych. Szczególne wrażenie zrobiło na nich wystąpienie Sławosza Uznańskiego, polskiego inżyniera i astronauty rezerwowego ESA, który opowiadał o swojej drodze życiowej i badaniach na stacji kosmicznej.
Jednym z ciekawszych tematów była dyskusja o femtech, czyli technologiach wspierających kobiety w kwestiach zdrowotnych. Równie istotne były panele poświęcone neuroróżnorodności, które podkreślały znaczenie dostosowywania środowiska pracy do różnych potrzeb i możliwości, co może wzbogacić i wzmocnić każdy zespół.


Nasze koleżanki miały także okazję zobaczyć na żywo komputer kwantowy, co było ciekawym doświadczeniem. To były dwa intensywne dni, pełne wartościowych spotkań i inspiracji.

»
strzałka do góry