CodeFusion

SAP Crystal Reports API

31.10.2016

O tym, że wiele firm wciąż korzysta z wiekowego oprogramowania pisaliśmy już m.in. w tym artykule. Wspominaliśmy również, że nasze rozwiązania w zakresie łączenia oprogramowania „nowego” ze „starym”, goszczą już w kilku firmach i mamy w tym zakresie duże doświadczenie. Rozwiązanie interoperacyjności wykorzystujemy z powodzeniem w wielu bieżących projektach. Za pomocą technologii .NET rozszerzamy możliwości oprogramowania napisanego w językach takich jak Clarion czy C++.

Niedawno światło dzienne ujrzała aplikacja, dzięki której, leciwe infrastruktury można nakłonić do rozmowy z najnowszą wersją aplikacji Crystal Reports. SAP, producent tego oprogramowania, po przeniesieniu aplikacji na platformę .NET nie zaoferował posiadaczom starszych wersji produktu API do najnowszej wersji. Jako pierwsi podjęliśmy się więc tego wyzwania. Dzięki temu nasi klienci, posiadający system niewspierany już przez SAPa, dalej wykorzystują oprogramowanie tego producenta.

Biblioteka stworzona przez naszych programistów, umożliwia przeglądanie, drukowanie raportów czy zapisanie do pliku PDF. Poprzez przekazanie odpowiednich parametrów można sterować również ustawieniami drukowania, czy też obsługiwanymi typami danych. Możliwa jest również konfiguracja parametrów połączenia z bazą danych, gdzie przechowywane mają być raporty.

Oprogramowanie jest od pewnego czasu dostępne również do nabycia tutaj.

«
»
strzałka do góry