CodeFusion

Statyczny generator stron WWW

29.11.2019

W CODEFUSION, od początku istnienia, zajmowaliśmy się szeroko pojętym programowaniem. Na samym początku pod pojęciem „programowania” ukrywaliśmy też tworzenie stron internetowych. Już od dawna nie zajmujemy się tworzeniem stron WWW w klasycznym znaczeniu (wizytówek, sklepów, stron firmowych, itp.).

Stworzenie naszej własnej strony www.codefusion.pl zleciliśmy specjalistom z zewnętrznej firmy. Tym niemniej, od czasu do czasu, zdarza się, że musimy wejść z powrotem do tej rzeki. Jest to dla nas stosunkowo łatwe, bo cały czas zajmujemy się tworzeniem systemów webowych różnego rodzaju (czy to dla chmury, czy bankowości). Jeden z naszych klientów poprosił nas o stworzenie landing page dla systemu, który tworzymy. Postanowiliśmy zrobić ja za pomocą statycznego generatora stron.

Mieliśmy dobre doświadczenia z Hugo, ale przy okazji tego projektu odświeżyliśmy nasze wiadomości i przejrzeliśmy rynek. Okazuje się, że statyczne generatory stron mają się świetnie. Powstają też nowe środowiska, które bardzo dobrze przemawiają do programistów. Jednym z takich narzędzi jest GatsbyJS. Aktualnie używamy go z powodzeniem tworząc stronę produktową chmurowego systemu IoT, który tworzymy.

«
»
strzałka do góry