CodeFusion

Reklama

30.03.2022

Nakręciliśmy reklamę na Targi Pracy. Przede wszystkim dla studentów – uczestników targów – ale również z myślą o przyszłych zastosowaniach. Pomysł był prosty: wzorując się na najlepszych w branży (CodeTwo) dowcipnie i lekko zachęcić do podjęcia pracy w CODEFUSION. Do realizacji filmu zaprosiliśmy Miłosza Paździerskiego, który bardzo profesjonalnie przekuł nasz pomysł w wizję klipa reklamowego. Zespół po raz kolejny bardzo miło nas zaskoczył i bez większych problemów wyłonił spośród siebie aktorów. Kilka godzin na planie filmowym (totalna nowość dla nas wszystkich) i pozytywne (nie tylko w teamie) przyjęcie dzieła końcowego. Wyszło całkiem fajnie – pomyśleliśmy!

Jakież było nasze zdziwienie, „zażarta dyskusja wywołana kontrowersją” (za diki.pl a z ang. „shitstorm”), jaką nasz kip reklamowy już w pierwszy dzień Targów wywołał na Facebooku i LinkedInie. Okazało się, że w jednej ze scen wpadliśmy na pomysł, by opowiedzieć, jak to u nas w firmie opiekujemy się początkującymi programistami: że uczymy, pomagamy i szanujemy. Dowcip polegał na tym, że zrzucamy ze stołu kupę książek, a nauczaniem zajmuje się „Nauczycielka”. Pech chciał, że jako jedną z książek wybraliśmy „Pro .NET Memory Management: For Better Code, Performance, and Scalability” naszego rodzimego autora Konrada Kokosy. Wieść rozniosła się najwidoczniej lotem błyskawicy. Konrad na swym FB lekko (i może trochę z dumą) oburzył się zrzucaniem jego książki, no i się zaczęło. Grupka socjalmediowych miłośników ciętych dyskusji w czasie pracy skorzystała z okazji. Do wcześniejszych przezwisk w rodzaju ConFusion dodajemy teraz nasze ulubione Januschsoft, Janusz House i CringeFusion. W ferworze ogólnego, acz trzeba przyznać niemrawego, hejciku zostaliśmy jeszcze nazwani fanami palenia książek (nie jesteśmy) i siadania w spódnicach na biurkach (to zależy).

Konrada już przeprosiliśmy za rzucanie jego książką i już jesteśmy umówienia na wspólne wideo. Korzystając z okazji przepraszamy jeszcze autorów pozostałych książek:

  1. Steve McConnell “Code Complete: A Practical Handbook of Software Construction, Second Edition 2nd Edition”
  2. Jay Hilyard, Stephen Teilhet “C# Cookbook”
  3. Kent Beck “Test-Driven Development: By Example”
  4. Michal Zalewski “The Tangled Web: A Guide to Securing Modern Web Applications”

Zapewniamy też, że dobór tytułów był całkowicie losowy, a żadna z książek nie ucierpiała podczas kręcenia tego filmu. Książki nadal kupujemy, czytamy i kochamy!

Marudy i malkoltentów serdecznie pozdrawiamy i życzymy wielu sukcesów! No i dzięki za darmową reklamę, choć być może nie taką, jaką byśmy oczekiwali. Trzymajcie się ciepło i nie traktujcie życia śmiertelnie poważnie.

«
»
strzałka do góry